Coraz bliżej do platformy E-zamówienia i nowego PZP

man-1915351_960_720Trwają szerokie konsultacje udostępnionej w czerwcu Koncepcji nowego Prawa zamówień publicznych. Prace nad platformą e-Zamówienia nabierają tempa, a w październiku ma ruszyć mini Portal zamówień publicznych. Takie informacje płyną z Urzędu Zamówień Publicznych.

 

Koncepcja nowego PZP

Z informacji przekazanych przez UZP, przygotowana Koncepcja nowego Prawa zamówień publicznych została poddana szerokim konsultacjom w celu wypracowania rozwiązań najkorzystniejszych dla funkcjonowania systemu zamówień publicznych. Uczestnicy rynku mogą wypełnić ankietę, w której mają możliwość wyrażenia swoich postulatów względem nowej ustawy. Urząd organizuje też szereg konferencji, na których omawiane są planowane rozwiązania w nowym Prawie zamówień publicznych.

Platforma e-Zamówienia

Opublikowano dotąd dwie z trzech części Standardów Usług i Danych, czyli dokumentu dostarczającego dostawcom portali e-Usług opisu API wykorzystywanego w integracji Platformy e-Zamówienia z systemami zewnętrznymi. Pierwsza część obejmuje przetarg nieograniczony wraz z procedurą zmiany interfejsu platformy e-Zamówienia, druga poświęcona jest zakresowi ogłoszeń w europejskim publikatorze zamówień publicznych TED, trybom jedno- i dwuetapowym, autoryzacji i uwierzytelnieniu. Niebawem też ukaże się trzecia i ostatnia część Standardów.

Mini Portal

Jak zapewnia Urząd, mocno zaawansowane są prace nad mini Portalem, czyli ogólnodostępnym i nieodpłatnym narzędziem, które pozwoli, w okresie przejściowym od 18.10.2018 r., na komunikację elektroniczną, w tym składanie ofert i wniosków. Mini portal będzie funkcjonować do czasu udostępnienia platformy e-Zamówienia.

 

Źródło: www.uzp.gov.pl,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s