Nowelizacja zamówień publicznych nabiera tempa.

1-DSC_2154Projekt nowelizacji ustawy – Prawo zamówień publicznych wdrażającej unijne dyrektywy do polskiego porządku prawnego został skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych. Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju.

Projekt ten przewiduje zmiany w ustawie Prawo zamówień publicznych w zakresie niezbędnym do wdrożenia do polskiego porządku prawnego obligatoryjnych regulacji nowych dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady dot. zamówień publicznych, tj. dyrektywy 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE oraz dyrektywy 2014/25/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie udzielania zamówień przez podmioty działające w sektorach gospodarki wodnej, energetyki, transportu i usług pocztowych, uchylającej dyrektywę 2004/17/WE.

Jak podaje UZP, przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju projekt w zakresie transpozycji postanowień unijnych w dużej mierze powiela rozwiązania przyjęte w projekcie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych opracowanym przez Urząd Zamówień Publicznych i przyjętym przez Radę Ministrów na posiedzeniu w dniu 27 października 2015 r. Projekt przewiduje również regulacje niezwiązane z wdrożeniem nowych dyrektyw.

Zapraszam do dyskusji nt. planowanych zmian PZP. Dalsze losy projektu będziemy oczywiście śledzić na bieżąco i wszelkie istotne informacje zamieszczać niezwłocznie na naszym blogu.

 

Źródło: www.uzp.gov.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s