Fizjoterapeuta tylko z odpowiednimi kwalifikacjami

1-1-DSC_2154Uchwalona na 101. posiedzeniu Sejmu ustawa o zawodzie fizjoterapeuty wprowadza mechanizmy mające zapewnić dostęp do wykonywania zawodu fizjoterapeuty wyłącznie profesjonalistom. Akt określa m.in. zasady wykonywania tego samodzielnego zawodu medycznego, uzyskiwania prawa jego wykonywania, kształcenia zawodowego i podyplomowego oraz odpowiedzialności zawodowej.

Do istotnych instytucji kontrolnych należy wprowadzany ustawą rejestr osób uprawnionych do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Wpis do rejestru zawodowego będzie gwarancją spełniania ustawowych wymogów kompetencyjnych. Dzięki rejestrowi pacjenci i pracodawcy uzyskają dostęp do informacji, czy dana osoba jest uprawniona do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Ponadto ustawa określa organizację i zadania samorządu zawodowego fizjoterapeutów oraz prawa i obowiązki jego członków. Samorząd ma reprezentować osoby wykonujące zawód fizjoterapeuty oraz sprawować pieczę nad należytym wykonywaniem tego zawodu w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony.

Akt będzie przedmiotem dalszych prac w Senacie.

Źródło: www.sejm.gov.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s